С Новым годом!

БРПО

Дата: 5 февраля 2018 в 14:17, Обновлено 26 ноября 2021 в 10:37

Октябрята, правила октябрят

Пионеры, законы пионеров, пионерские символы

Савет піянерскай дружыны імя Алега Кашавога

Старшыня Савета дружыны Пазняк Руслан

Намеснік Старшыні Савета дружыны   Сіраж Елізавета

Адказныя па сектарам

Арганізатар культурна – масавай работы Давыдоўская Анжаліка

Арганізатар спартыўнай работы  Сікорская Алена

Рэдкалегія

Дзядзенка Данііл

Лямешчанка Антон

Савянок Маргарыта

План работы Савета Дружыны на 2021/2022навучальны год

Час правядзення

Мерапрыемства

Адказныя

Верасень

Засяданне Савет дружыны і Савета спраў па падрыхтоўцы збору Савета дружыны

Збор Савет дружыны на пачатак навучальнага года “Зацвярджэнне плана работы піянерскай дружыны на   2020/2021 н.г”

Кастрычнік

Засяданне Савет дружыны “Вынікі I чвэрці. Удзел у мерапрыемствах на перыяд восельскіх канікул”

Лістапад

Засяданне Савет дружыны “Роля піянераў у выхаванні “Нашчадкаў” (акцябрат). Мерапрыемствы на II чвэрць”

Снежань

Засяданне Савет дружыны “Вынікі II чвэрці. Удзел у мерапрыемствах на перыяд зімовых канікул”

Студзень

Засяданне Савет дружыны “КТД – справа кожнага піянера. Мерапрыемствы на III чвэрць”

Люты

Засяданне Савет дружыны “ Люты – на памятныя даты багаты”

Сакавік

Засяданне Савет дружыны “Вынікі III чвэрці. Удзел у мерапрыемствах на перыяд вясенніх канікул. Зацвярджэнне плана па падрыхтоўцы старэйшых піянераў у БРСМ”

Красавік

Засяданне Савет дружыны “Мерапрыемствы на IV чвэрць. Зацвярджэнне плана па падрыхтоўцы прыёму першакласнікаў ў “Акцябраты””

Май

Засяданне Савет дружыны і савета спраў па “Падрыхтоўцы да збору Савета дружыны.Вынікі за IV цвэрць”

Збор Савет дружыны “Вынікі работы піянерскай дружыны за 2020/2021 н.г.. Выбары прадстаўнікоў ў Савет дружыны на 2022/2023 навучальны год”

Проекты 2020/2021 учебный год

ПРОЕКТ "ЭкоТимуровцы"

Изображение

24 октября прошёл второй этап проекта  "ЭкоТимуровцы". В нём приняла активное участие команда "Искра". Ребята справились с интеллектуальным заданием "Куда деть отходы?" А также из отходов и вторичных материальных ресурсов (пластиковых бутылок, крышечек, кусочков бумаги) сделали картину и корзину.

ОТЧЁТ  о проделанной работе (презентация)

11 ноября  участники проекта «ЭкоТимуровцы» прошли третий этап. Викторина "Царство животных" . Отчёт

ПРОЕКТ "СУПЕРЗВЁЗДОЧКА"

Видео https://studio.youtube.com/video/qlNI4I2akEU/edit

6 ноября в ГУО «Бывальковский детский сад- средняя школа» прошёл второй этап конкурса «Суперзвёздочка». Ребята прошли пять интеллектуальных станций, где с лёгкостью разгадывали ребусы , кроссворды. А в завершении мероприятия нарисовали плакат дружбы.Фотоотчёт.

В декабре 2020 года октябрята приняли активное участие в 3 модуле «Спортивные ребята», «Вместе весело»  отчёт о проделанной работе https://content.schools.by/byvalki/library/спорт.pptx

В январе 2021 года октябрята выполнили задания 4 модуля под названием «Опция «Умняши». Модуль состоял  из трёх туров по 20 вопросов каждый: «Октябрята», «В пионеры я б пошёл» и  «Моя Родина». Ребята успешно справились с предложенными заданиями. Фотоотчёт.

17 февраля 2021 года октябрята приняли активное участие в веселой викторине      «IQ-прокачка». Ребята отлично справились с заданиями.

Отчёт

ПРОЕКТ "ДВОРОВЫЕ ИГРЫ"